Isover

Küsimused-vastused

Siia palun kirjuta oma tekkinud küsimused ja me vastame nendele esimesel võimalusel.
 

security code
Matti Pruul: Tere jõudu Palun pakkumist 9m3 puistevilla paigaldamiseks külmale pööningule Sauel. Tänades Matti 505 2098
Vastus: Kuna tegemist on suhteliselt väikese kogusega, siis palun võtke ühendust meie koostööpartneriga Villapuistaja OÜ, kes baseerub Laagris ja aitab Teid meeleldi. Andres Reitel, 50 57 312, andres@villapuisteja.ee
Tiina Kalvet: Tere, 1995 valminud eramus on pööningu soojustuseks saepurukiht.Kas see vajaks lisasoojustust puistevillaga ehk kui suurt efekti see annaks?
Vastus: Kui mingit soojustust ei oleks ja me sooviksime paigaldada mineraalset puistevilla, siis praeguste normide järgi oleks min. kihi paksus 300 mm. Meie kliimas max. villakihi paksus võiks olla 500 mm. Võttes rusika reegli järgi, et 200 mm saepuru oleks soojapidavuselt võrdne 50 mm mineraalvillaga, siis saate juba mingid järeldused teha.
Aleksander : Kui maja katuse konstruktsippniks on madalad fermid, ca 1,5 -1,8m, tihedalt tugesi täis pikitud, kuidas pääseb sinna vahele villa paigaldama, liikumine pööningul on ju väga raskendatud ? Või on võimalik pustata ka endast kaugemale , survega meetrite kaugusele ?
Vastus: Kui fermide vahelt inimene läbi ei mahu, siis tuleb üles minna läbi lae aurutõkke, paigaldada korraga 3 vahet, ühes on paigaldaja, teine vasakult ja kolmas paremalt. Paigaldaja tuleb samast august alla, see teibitakse kinni ja läbi kile paigaldatakse ka augu kohale puistevill jne. Kui soovite täpsemat infot, siis võtke palun ühendust e-posti või tel. teel.
Indrek : Tere Kas 45 kraadi katuse konstruktsiooni vahele kasaab teie villa paigaldada? ja mis maksab m3 ja kuidas on lahendus,et vill ära ei vajuks ?
Vastus: Ka 45 kraadist kaldlage saab soojustada puistevillaga ja kõige õigem selleks on Isover InsulSafe. Kui horisontaalpinnal on selle villa erikaal 15 kg/m3 ja soojusjuhtivustegur 0,041 W/m*K, siis 45 kraadi puhul surutakse vill maksimaalselt kokku ca 26 kg/m3 ning lamda on juba 0,035 W/m*K. Kokku surudes välistatakse ka hilisem vajumine. Villa 1 m3 hind sõltub asukohast ja kogusest. Saatke mulle oma andmed e-posti: toivo@prowool.ee ja ma teen Teile personaalse pakkumise.
Priit Hussar: Tere Sooviks siis 2 korruse puistevillaga ära katta nii põranda kui ka lae. Põrandale 20cm villa Lakke 18cm villa MAJA PIKKUS 7M LAIUS 7M mis tuleks hinnaks.
Vastus: Palun saatke mulle oma e-posti aadress ja ma saadan Teile personaalse pakkumise. Märkige ära ka maja asukoht. toivo@prowool.ee
: Tere Plaan soojustada palkmaja väljastooolt tselluvillaga. Roovitus on 100mm ,pinda kokku 100m2.kõrgus 2700mm Objekt Tallinnast 120km.Mis võiks olla m2 hind koos paigaldusega? Millal võib villa peale paigaldada tuuletõkke? pr@pr.ee Tänan?
Vastus: Prowool Baltic OÜ paigaldab ainult puisteklaasvilla ja puistekivivilla, mis on mõlemad mittepõlevad mineraalvillad tulepüsivuse klassiga A1.
Roland Kaljurand: Tere Plaan vahetada katus ja sinna alla siis puistevilla 200-250 Ehitusalust pinda on 120m2, katusepinda 145m2. Katuse kalde kraad on 15, et palju selle hind oleks ? e-maili aadress kaljurand33@gmail.com
Vastus: Tere, Panen Teile vastuse ja lisaküsimused e-posti.
Jaanika: Kui pikka aega puistevilla omadused säilivad? Kas see oleneb sellest kuhu ja kuidas see on paigaldatud (näiteks lagedele või välisseintele)?
Vastus: Julgen vastata mineraalvilladest ehk klaas- ja kivivillast puistevillade kohta. Nende puistevillade omadused sõltuvad ennekõike paigaldajast ja tootja poolt ette antud paigaldustingimustest sh. mahukaalust kinnipidamisest. Kui paigaldaja peab kinni mahukaalust ( kg/m3) ja ei puhu villa sisse liigselt õhku ( mis ei maksa ju midagi ), siis omadused säilivad väga pikka aega. Käisin ise hiljuti pööningul, kuhu paigaldasime Isoveri puistevilla 10.a. tagasi. Vill oli täpselt käiguteeni, nagu sai siis paigaldatud ehk villa kihi paksus ei olnud vähenenud. Hetkel anname tööle garantii 3 a., kuid võiksime anda ka 10-15 a. ja ei oleks probleeme. Kuna mineraalvilladest puistevillad kuuluvad nö. gruppi ei kõdune, ei mädane, siis materjali endaga ei juhtu midagi ka 100 aasta jooksul. Tselluvillast puistevill on tehtud vanast paberist ja selle toote iga ei oska mina öelda. Kui soovite paigaldada puistevilla, siis valige tööks koolitatud ja sertifitseeritud paigaldaja ning Te ei pea muretsema villa ja töö kvaliteedi pärast!
Alar: Tere. 2007 a. ehitautd majal on hetkel pööning soojustatud tavalise rullvillaga ja 20cm. Plaan välja vahetada puistevilla vastu,aga....lugedes siin toodetest selgus et villa alla peab paigaldama aurutökke ? Hetekl seal kipsplaat otse löödud puittaladele külge ja vill lamab seal rahulikult kipsi peal . Kas aurutökke vöin paigaldada ka nii et eemaldades vana villa ,laotan tökke lihtsalt taladest yle ja surun ilusti tihedalt vastu kipsi?
Vastus: Tere, Aurutõke paigaldatakse talade alla ja peab olema ühendustes ja servades korralikult teibitud, et lagi oleks aurutihe. Talade peale aurutõket paigaldada ei soovita, sest ka kõige parema tahtmise juures ei saa te soovitud tulemust. Pigem võib teatud kohtades kile ühenduskohtade vahelt soe ja niiske õhk pääseda kile peale, mis omakorda võib külmaga tekitada kondentsi. Kuna lagi on juba olemas, siis ka viimistletud ja värvitud ühekordne kips on teatud määral aurutõkke eest. Kui pööningul on piisavalt ruumi, siis ei peaks ka vana villa eemaldama ja võib lisasoojustusena paigaldada puistevilla olemasoleva villa peale.
Taavi: Tere, plaanis lasta soojustada talumaja pööningut puistevillaga, kas tuulesuunajad võivald olla tehtud ka tavalisest voodrilauast, kui vahesid vahele ei jää ? nt soontega laudadest. Majal on tuulekastid ning tuul pööningule ei saa tulla, eks mingisugune õhuliikumine ikka on. Pööningule on savi ja kruusane kiht, kas enne villa panemist peaks ka mingisuguse kile alla laotma ja kas pärast ka peale ?
Vastus: Tuulesuunaja peab kaitsma puistevilla perimeetris sissepuhuva tuule eest, kui see on vajalik. Seega võivad tuulesuunajad olla tuuletõkkeplaadist, papist jne. või siis ka punniga voodri- lauast. Pealpool puistevilla asuvas ruumis on õhu liikumine vajalik, kuid puistevillasid reeglina ei kaeta pealtpoolt. Aurutõke paigaldatakse laetalade alla, et vältida sooja ja niiske õhu liikumist läbi laekonstruktsiooni ja villa pööningule. Kui laed on valmis, siis seda teha ei saa, kuid villa alla aurutõket paigaldada ei soovitaks, sest siis võin tekkida kondentsi oht. Vana savi ja kruusakiht on ka ise piisavalt hea aurutõke.
Joonas : Kui paks peaks olema puistevilla kiht ühetoalise maja lae peal, et lagi hästi soojustatud oleks?
Vastus: Kui laepealsel puudub soojustus ja on soov see soojustada puistevillaaga, siis tänaste normide järgi oleks minimaalseks kihi paksuseks 300 mm. Meie kliimat aga arvestades oleks soovituslikuks maksimaalseks kihipaksuseks 500 mm. Kõik vahepealsed paksused on Teie valik.
Siim: Tere! Kas puistevillaga saab soojustada ka katuse sarikate vahelist ala, katuse kalle 45kraadi?
Vastus: Saatsin vastuse Teie e-posti.
Madis: Tere! Palju läheks maksma puistevilla paigaldus lage 45 m2 ( villa 250 mm) ja seinapind 80 m2 ( villa 50mm), põrand 45 m2 ( villa 50mm). Objekt Kuressaares, Saaremaal
Vastus: Kuna kõik pakkumised on personaalsed, siis kirjutage mulle palun aadressil : toivo@prowool.ee ja ma saadan Teile ametliku pakkumise.
Anre: Palju läheks maksma puikarkassmaja pööningu katusealuse soojustamine maja on kahekordne ja lisaks pööning,pind ise 10x10m ja viilkatus. Maja kõrgeim punkt 7,5 m. Põõningupealne osa soojustatud saepuruga. Oleks soov soojustada teise korruse seinatagused mis on läbikäidavad ja katusealune. Tänan.
Vastus: Kuna meie anname puistevilla paigaldusele lõpphinna e. hinna, mis sisaldab materjali, paigaldust ja transporti, siis on oluline teada ka maja asukohta. Palun kirjutage mulle oma soovist toivo@prowool.ee ja ma teen Teile ametliku pakkumise.
Tõnu Tereping: Praegu on laele paigaldatud tselluvill. Otsutasin lisada soojustust 15 cm juude. Kas peab panema jälle tselluvilla või võib lisada muud puistevilla (klaasvill, kivivill).
Vastus: Sellele küsimusele ei saa kohe ühest vastust anda. Enne peaks olukorda täpsustama ja selleks on vaja suhelda. Palun helistage mulle: 52 79 863 või kirjutage toivo@prowool.ee ja leiame probleemile lahenduse. Lugupidamisega, Toivo Uibo
toomas pedaja: On suvel plaanis pööning soojustada puistevillaga,sest soojus läheb lihtsalt lae kaudu välja. Maamaja ja pööning 100 ruutu.Orienteeruv hind ja asukoht tartummaa valguta.toomaspedaja@hot.ee
Vastus: Saatsin Teile vastuse e-posti.
Janne: Tere, 1. Kas paigaldate ka ise tuulesuunajaid enne puistevilla panemist?  mis matjalist tuulesuunaja olema peab? Kile klambripüstoliga kinni panna liiga nōrk?  2. Kui kaugele on vōimalik villa suunata? Kas 3 m kaugusele saab lasta korralikult? ...(küsin, kuna terve laepind ei ole inimese kandmiseks  )  Terv! Janne
Vastus: Saatsin Teile vastuse e-posti.
Kersti: Meil valmib uus AEROC maja plekkkatusega. Mulle selgitati, et puistekivivill lae soojustamiseks on parem kui klaasvill, öeldi, et peab sooja rohkem. Kas see on nii, Teie vastustest loen, et polegi vahet. Kui palju läheks maksma puistekivivilla paigaldame 100m2 laele ja asukoht on Põltsamaa linnas. Ette tänades Kersti
Vastus: Nii klaas- kui ka kivivill on mõlemad mittepõlevad mineraalvillad ja kuuluvad tuletundlikkuse klassi A1. Ka soojuslikud omadused on praktiliselt samad, kuid parim soojusjuhtivustegur on siiski puisteklaasvillal. Kõige suurem erinevus on erikaalus, sest kivivill on raskem. Ka on puisteklaasvill pakendis 75% ulatuses kokku surutud ja seega ka tema transport tunduvalt odavam. Transport omakorda mõjutab 1 m3 paigaldatud puistekivivilla hinda ning hetkel on soodsam paigaldada puisteklaasvilla.
Ilmar: Tere! Plaan puistevillaga soojustada välissein. Kas teie tete seda? Mis on madalaim temperatuur, mille juures seda tööd veel teha saab? Olen näinud, et piustatakse vill kas vee või liimi abil seinale ja siis pandi tuuletõke koheselt peale...
Vastus: Selline tehnoloogia on tõesti olemas ja seda me ka teeme. Eriti mõistlik on seda teha eba- tasaste pindade puhul, nagu näiteks palkmajad. Kuna vill puistatakse seina koos vee ja liimi seguga, siis on oluline tõesti välistemperatuur, mis peaks olema püsivalt üle +5 kraadi. Mõte on Teil hea ja jääb üle ainult oodata kevadet.
Anis: Tervist kui paks peaks olema puistevilla paksus korterelamu lael, kui puudub igasugune soojustus eelnevalt ja mitu kilo kulub ühe kuupmeetri täitmiseks puistevilla. Soov oleks soojustada ainult puul maja pealset, et kas nii võib. Majas puudub ühistu ja haldaja - üksi pole mõtet tervet majalage soojustada. Tänan.
Vastus: Puistevilla paksus võiks olla 300 - 350 mm ja paigaldatava villa koguse m3-tes saate siis, kui korrutate lae pindala kihi paksusega. Muidugi võite Te lasta soojustada ainult oma poole majast, kuid peate arvestama sellega, et villa peal ei tohi enam käia, ei ise, ega keegi naabritest.
Siim: Elan 59 a. ehitatud korterelamus. Põrandakonstruktsioonide (all betoon peal puit vahel on 20 cm vaba ruumi. Põrand toetub u. 1m vahedega üksikutele kärgtellistele). Kas põrada alust on võimalik ilma põrandat eemaldamata puistevillaga täita? Kas see annaks heliisoleerivat fekti?
Vastus: Peale selle, et puiste-klaasvilla ja puiste-kivivilla kasutatakse hoonete pööningute soojustamiseks, kasutatakse samu materjale ka vahelagedes just heliisolatsiooni eesmärgil. Põrandate alla saab puistevilla paigaldada siiski enne põrandalaudade paigaldamist. Vaja on ju täita kõik talade vahed ühtlaselt puistevillaga.
Ranar Paal: Tere, Küsimus järgmine, kui paksult oleks puistevilla mõtet panna, et materjal töötaks (300 või 400mm). Kas on vahet kas paigaldada mineraal- või kivivilla(kokkuvajumised)? Samas sooviks ka hinnapakkumist kui laepinda on 120m2 ja objekt asub Tallinnas Lugupidamisega Ranar Paal
Vastus: Nii klaasvill kui ka kivivill on mõlemad mineraalvillad. Puistevillana paigaldades on nende vajumine 4,5-5%. Need 1-2 cm lisatakse juba paigalduse käigus, et garanteerida objektil projekteeritud puistevilla kihi paksus. Kui soovite hinnapakkumist, siis täitke palun leheküljel "küsi pakkumist" vastavad väljad ja saatke kiri teele. Vastame Teile esimesel võimalusel.
Argo: Tere, Kas Teil on olemas ka mingi miinimummaht alla mille te tööd üldse ette ei võtagi ?
Vastus: Kui puistevilla 1 m3 hind koos paigalduse ja transpordiga tuleks juba kõrgem kui näiteks rullvilla 1 m3 hind, siis oleme alati kliendile andnud võimaluse valida, mida eelistada. Samas võib puistevilla paigaldus toimuda või olla plaanis Teie naabri juures, Teie tänaval, Teie asulas või Teie linnas. Seega küsige alati nõu ja pakkumist ning meie soovitame Teile alati parimat lahendust.
Vaike: Tere! Kas paigaldate puistevilla pööningule,kus on mõned klaasvatt (nõuka aegsed) plaadid või tuleb ära koristada? Soovin ka abi käiguteede tegemisel(materjal olemas). Tänan!
Vastus: Enne puistevilla paigaldamist tuleks pööningult ära koristada kogu praht ja sodi, nagu tellised, torud ,lauad, eterniidid, plekid jne. Teinekord on pööningutel ka vana mööblit, jalgrattaid , suuski jne. Sellised asjad muudavad kvaliteetse puistevilla paigalduse võimatuks. Kui aga pööningul on vana saepuru, linaluud või mineraalvilla tükid, siis neid küll ära koristama ei pea. Tavaliselt jäävad need materjalid uue paigaldatava puistevilla kihi alla.
Ulrika: Kas puistevilla saab paigaldada ka vertikaalpindadele? Nt seinasoojustuseks. Kas seda on võimalik panna ka kahe olemasoleva laudise vahele?
Vastus: Põhimõtteliselt saab puiste-klaasvilla ( ka tselluvilla ) paigaldada kaldlagedesse ja vertikaalseintesse, kui seda tehakse ehituse käigus, kui seinte soojustus on selliselt projekteeritud ja selleks on ka spetsiaalne puistevill. Juba olemasoleva kahelt poolt laudisega kaetud seina soojustamine on problemaatiline, sest ei ole näha, kuidas seina osad villaga täituvad ja ei ole seega võimalik garanteerida kvaliteetset tööd.
Mart: Kumb on parem, kas puistevill või tselluvill?
Vastus: Nii puiste-klaasvill, puiste-kivivill ja ka tselluvill on kõik tegelikult puistevillad, mida paigaldatakse spetsiaalse masinaga pööningutele, vahelagedesse ja põrandate alla. Erinevus on selles, et klaas- ja kivivill on mineraalse päritoluga villad, tselluvill on aga tehtud vanapaberist. Kõikide toodete tehnilisi andmeid saate aga vaadata vastavate toodete tutvustustest.
Toivo: Kas puistevilla saab paigaldada ka põranda alla?
Vastus: Saab küll, kui paigaldaja sinna mahub. Tegelikult paigaldatakse puistevill põrandatalade vahele enne põranda katmist, sest hiljem on see tõesti problemaatiline.