Isover

Puistevilla paigaldamine

 


Puistevilla paigaldamine toimub spetsiaalse puhuriga, mis võimaldab villa transportida kuni 30 m kõrgusele ja 70 m kaugusele. Puhuri tootlikus on ~30 m³ tunnis. Tavaliselt teostab töid 2 töölist. Puhuriga villa paigaldamine garanteerib, et kõik vahelahede sopid saavad korralikult villaga kaetud, mis omakorda tähendab kvaliteetset tööd ja head soojapidavust.

Optimaalse soojusisolatsiooni tagamiseks peab isolatsioonimaterjal täitma kogu ettenähtud ruumi. Ülemise vahelae isolatsioonikihi paksuse määramisel tuleb arvesse võtta kihi nn. ülepaksust, mis on kuni 5% puistevilla kavandatud nominaalpaksusest. Et isolatsioonimaterjal kokku ei vajuks, ei tohi pärast materjali paigaldamist isolatsiooni peal liikuda.

Vajamineva puistevilla mahu väljaarvutamiseks  m3-tes on vaja korrutada omavahel pööningu põranda pindala  m2  ning paigaldatava puistevilla paksus meetrites. 


vajaminev puistevilla maht ( m3)

       =

 põranda pindala ( m2 ) x  puistevilla paksus ( m-tes )        

Mahtude tellimisel ei arvestata maha väiksemaid kui 1 m2 suuruseid alasid ( katuse toolvärgid, torustikud, ventilatsiooni kanalid jms. konstruktsioonid ).